عربستان هم به بوئینگ پُشت کرد

8 جولای 2019
بدون نظر

ایرنا: شرکت بوئینگ آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد: یک شرکت خطوط هوایی عربستان با پس گرفتن سفارش خرید بوئینگ ۷۳۷مکس، به دنبال جایگزین کردن سفارش خود با هواپیماهای ۳۲۰ ایرباس فرانسه است.

به گزارش خبرگزاری دیلی استار، سخنگوی شرکت بوئینگ گفت: ما به تازگی متوجه شده ایم که شرکت “فلای دیل” عربستان خواهان تکمیل سفارش خرید بوئینگ ۷۳۷ مکس نیست.

شرکت فلای دیل عربستان قراردادی برای خرید ۵۰ فروند ۷۳۷ مکس به امضا رسانده بود که قرار بود در ابتدا ۳۰ فروند و سپس ۲۰ فروند تحویل سعودی‌ها بشود.

عربستان هم به بوئینگ پُشت کرد

شرکت هوایی فلای دیل عربستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت، خواهان جایگزین کردن ناوگان هوایی ۳۲۰ ایرباس به جای بوئینگ ۷۳۷ مکس است.

بر اساس این بیانیه، عربستان تا سال ۲۰۲۱ میلادی ۵۰ فروند ایرباس مدل ۳۲۰ را از شرکت فرانسوی تحویل خواهد گرفت.

در شش ماه گذشته دو فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس آمریکا به دلایل نقص فنی سقوط کرده اند که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰۰ تن شده است.

پس از وقوع دومین حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، شرکت‌های هواپیمایی جهان عملیاتی شدن این نوع از بوئینگ را متوقف کرده و تولید بوئینگ‌های ۷۳۷ آمریکا زمین گیر شده است.

شرکت هواپیمایی اندونزیایی گارودا ایندونژیا نیز پیشتر سفارش خرید ۴۹ فروند از این نوع هواپیما را لغو کرده بود.

به رغم آن که شرکت هواپیمایی بوئینگ اعلام کرده که به دنبال رفع مشکلات فنی است، اما کارشناسان هوایی بر این باورند که سیستم خودکار پرواز ۷۳۷ از نقص فنی بالایی برخوردار است.

قالب وردپرس


لینک کوتاه مطلب

http://keyhanmeshkin.ir/?p=1354
عربستان هم به بوئینگ پُشت کرد با متن ترانه

مطالب مشابه