زاکانی: حرکت اصولگرایان منسجم شده است

8 جولای 2019
بدون نظر

خبرگزاری ایلنا: علیرضا زاکانی، فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به این نظر که گفت‌و‌گوی ملی می‌تواند گفت‌و‌گویی با هدف رسیدن به نتیجه‌ای ملی و در راستای منافع کل کشور بین تمام جریاناتی باشد که با یکدیگر اختلافات دیدگاه مبنایی و کارشناسی دارند، گفت: همه گفت‌و‌گوهایی که ما انجام می‌دهیم گفت‌و‌گوی ملی است. ما گفت‌و‌گو می‌کنیم (اشاره به گفت‌وگوی خود با مصطفی تاجزاده).

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به سوالی درباره میزان موثر بودن آغاز و تداوم جلسات گفت‌و‌گوی ملی که اخیرا با حضور شخصیت‌هایی از هر دو جناح سیاسی کشور همچون محمدرضا عارف و محمدرضا باهنر برگزار می‌شود، گفت: همه گفت‌و‌گوها و اینکه هرکسی با دیگری گفت‌و‌گو کند، مفید است. بنده هم مناظره و گفت‌و‌گو می‌کنم. اما عده‌ای می‌گویند در کشور انسداد وجود دارد که من می‌گویم این غلط است و در کشور انسداد وجود ندارد.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گفت‌و‌گو هرچقدر بیشتر و بهتر به شفافیت افکار عمومی و تلطیف شرایط کمک می‌کند.

زاکانی در پاسخ به سوالی درباره تشکیل شورای وحدت اصولگرایان در سال انتخابات مجلس یازدهم به محوریت حدادعادل با تاکید بر اینکه این موضوع را باید از سخنگوی این شورا بپرسید، گفت: به نظر من حرکت اصولگرایان رشد یافته‌تر از گذشته است. وضعیت از قبل بهتر شده اما همه چیز بستگی به انتهای کار دارد.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید اصولگرایان در این انتخابات به چه چیزی نیاز دارند؟، گفت: اصولگرایان در این مرحله نیاز به این دارند که ناظر به نیازهای جامعه حرکت خود را به نحوی تنظیم کنند که این نیازها در احیای اصول و پایبندی آن‌ها با اصول پاسخ مناسب خود را دریافت کند.

زاکانی در پاسخ به این سوال که چرا اصولگرایان در هر انتخابات با یک نام و نشان وارد می‌شوند؟، اظهار داشت: اسم موضوعیت و اهمیتی ندارد.

وی در واکنش به این نظر که تغییر اسامی ممکن است این موضوع را به ذهن جامعه متبادر کند که اصولگرایان به دلیل اختلافات خود در هر دور نام خود را عوض می‌کنند، گفت: حالا که فعلا دعواها در اصلاح‌طلب‌ها بیش از هرکجاست.

قالب وردپرس


لینک کوتاه مطلب

http://keyhanmeshkin.ir/?p=1366
زاکانی: حرکت اصولگرایان منسجم شده است با متن ترانه

مطالب مشابه