روزنامه دولت: آقای ظریف، شما کار خودتان را بکنید

2 جولای 2019
بدون نظر

روزنامه ایران نوشت: داستان روزنامه کیهان با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان حکایت فردی است که چند روزی به داروخانه می‌رود و طلب میخ می‌کند. متصدی داروخانه می‌گوید بابا جان! اینجا داروخانه است نه میخ فروشی. طرف هم او را به باد فحش و انتقاد می‌گیرد که چرا میخ ندارید.

بالاخره داروخانه‌دار جعبه میخی تهیه می‌کند و یک روز که همان فرد طلب میخ می‌کند، می‌گوید، بفرمایید این هم میخ! طرف دوباره عصبانی می‌شود و فحش می‌دهد که این چه داروخانه‌ای است که در آن میخ می‌فروشند؟! فردای آن روز دوباره سر و کله او در داروخانه پیدا می‌شود با همان سؤال همیشگی که آقا میخ دارید؟ داروخانه‌دار می‌گوید «فحشتو بده و برو و وقت ما را نگیر.» حالا ماجرای آقای ظریف و روزنامه کیهان هم بی شباهت به همین حکایت نیست.

بهانه جدید این روزنامه برای حمله به ظریف بخشی از گفت‌وگوی وزیر خارجه با شبکه سی ان ان است که گفته: «امریکا توانایی نابود کردن ایران را ندارد، مگر اینکه از سلاح‌های ممنوعه استفاده کند.» ستون‌نویس خبرهای ویژه کیهان همین جمله را بدون اشاره به قبل و بعد آن، دستاویز قرار داده و حکم صادر کرده که آقای ظریف از امریکا برای نابود کردن ایران دعوت علنی کرده است!

و البته که به سیاق همیشه و برای افزودن پیاز داغش پای مردم پاکباخته و شهید داده را هم به میان کشیده و گفته که این سخن، وهن نظام است. نویسنده اوج هنر خود در نیت خوانی وزیر خارجه را هم به کار برده و از همان یک جمله برداشت کرده که ظریف «بر پایبندی امریکا به مبانی اخلاقی و اصول انسانی اصرار می‌ورزد! و این گزاره را تبلیغ می‌کند که اگر امریکا به اصول اخلاقی و مبانی انسانی پایبند نبود تا‌کنون با استفاده از سلاح هسته‌ای ایران را نابود کرده بود!»

آخرین گفت‌وگوی ظریف با این شبکه امریکایی که به نظر می‌رسد استناد کیهان بوده، مربوط به 5 تیرماه و بعد از ماجرای انهدام پهباد امریکایی توسط ایران است و اتفاقاً ظریف در واکنشی سریع به ادعای خصمانه رئیس جمهوری امریکا مبنی بر نابود کردن ایران پاسخ داد و تأکید کرد که امریکا در چنین جایگاهی نیست. به گزارش ایسنا، ظریف همچنین گفت: «اقدامات اخیر امریکا تقابلی و تحریک‌آمیز بوده است، اما ایران به دنبال جنگ نیست. بویژه اعمال تحریم بر رهبری ایران، توهین مضاعفی از سوی امریکا به تمامی ملت ایران بود.»

به گفته ظریف، «دولت امریکا تلاش دارد ایران را تضعیف کند و بر اساس تحلیل‌های غلط دست به این کار زده است.» اما گویا همزمان با تلاش‌های خارجی برای تضعیف ایران برخی هم در داخل برای تضعیف دیپلماسی و رئیس آن همت مضاعف می‌کنند. بر همین اساس اگر روزنامه کیهان بر این جمله ظریف «ایران به دنبال جنگ نیست» خرده می‌گرفت، چسبندگی بیشتر با منطق و رویکرد آن داشت تا این گیردادن‌ها، نیت خوانی‌ها و بهانه‌های بنی اسرائیلی.

به هر حال این قبیل حملات به ظریف همچنان که تازگی ندارد به نظر می‌رسد پایان هم نخواهد داشت. بنابراین باید به وزیر خارجه گفت که شما کار خودتان را بکنید اینها به هر حال فحش‌شان را می‌دهند.

قالب وردپرس


لینک کوتاه مطلب

http://keyhanmeshkin.ir/?p=1222
روزنامه دولت: آقای ظریف، شما کار خودتان را بکنید با متن ترانه

مطالب مشابه