انگلیس: عدم پایبندی ایران به برجام، تبعات دارد

1 جولای 2019
بدون نظر

خبرگزاری فارس: «جرمی هانت»، وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای با یک رسانه صهیونیستی گفته در صورتی که ایران به تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای پایبند نباشد برایش تبعاتی به همراه خواهد داشت.

«هانت» در این مصاحبه با پایگاه «جوئیش‌نیوز» که روز دوشنبه (۱ جولای/۱۰ تیرماه) همزمان با اعلام عبور ذخائر اورانیوم ۳.۶۷ درصدی ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرم انجام شده گفت: «ما به دنبال این هستیم که ایران غیرهسته‌ای باقی بماند.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه (۱ جولای/۱۰ تیرماه) گزارش‌ها درباره عبور ذخائر اورانیوم ۳.۶۷ درصدی ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرم مشخص‌شده در «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) را تأیید کرد.

انگلیس: عدم پایبندی ایران به برجام، تبعات دارد

هانت درباره توافق هسته‌ای برجام گفت: «ما حامی سرسخت این توافق هستیم چون فکر می‌کنیم اسرائیل و منطقه امروز نسبت به وضعیتی که ایران به سمت ساخت سلاح حرکت می‌کرد امن‌تر شده‌اند.»

وزیر خارجه انگلیس اضافه کرد: «وقتی که توافق امضا شد گزارش‌ها حاکی از ان بود که ایران ۱۸ ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله داشت. من به عنوان وزیر خارجه [انگلیس] به روشنی گفته‌ام که اگر آنها [به برجام] پایبند نباشند تبعات خواهد داشت.»

به نوشته جوئیش‌پرس، هانت از پاسخ به این سوال که آیا دولت انگلیس به دنبال اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران بود خودداری کرد اما گفت که اولویت نخست او در خاورمیانه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد بود.

جمهوری اسلامی ایران ادعاهای کشورهای غربی به رهبری آمریکا درباره تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را رد کرده‌ اما بر حق خود برای برخورداری از مصارف صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای تأکید کرده است. مقام معظم رهبری در فتوایی دستیابی به سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.

قالب وردپرس


لینک کوتاه مطلب

http://keyhanmeshkin.ir/?p=1201
انگلیس: عدم پایبندی ایران به برجام، تبعات دارد با متن ترانه

مطالب مشابه